z żałobnej karty – odszedł prof. Janusz Alwasiak

poniżej przekazuję wiadomość otrzymaną z Łodzi:

Z głębokim żalem żegnamy naszego nauczyciela i wybitnego patomorfologa  Profesora dr n. med. Janusza Alwasiaka, który zmarł 12 lipca 2019 w wieku 87 lat.
Profesor Janusz Alwasiak był wieloletnim pracownikiem i następnie  kierownikiem Zakładu Patologii Nowotworów, Katedry Onkologii, Akademii Medycznej w Łodzi  (którego założycielem i wieloletnim kierownikiem był Prof.  Leszek Woźniak, a ostatnio Prof. dr hab. med. Radzisław Kordek),   członkiem Polskiego Towarzystwa Patologów , członkiem honorowym Łódzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Onkologicznego. Był wybitnym patomorfologiem, specjalizował się w neuropatologii a także patomorfologii onkologicznej, szczególnie ginekologicznej. Wykształcił wielu specjalistów w dziedzinie patomorfologii i neuropatologii a także był promotorem licznych prac doktorskich. 
Profesor była bardzo szanowany i lubiany w środowisku patomorfologów i klinicystów, był społecznikiem zaangażowanym w życie swoich rodzinnych Pabianic, min. uzyskał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Pabianice.  Dla pacjentów był lekarzem zawsze dostępnym, wspierającym  i służącym  pomocą.
Zawsze będziemy go pamiętać  jako człowieka niezwykle aktywnego zawodowo, osobę bardzo energiczną,  wymagającą i świetnie zorganizowaną  oraz zapalonego sportowca, był  piłkarzem  klubu PTC Pabianice  oraz hokeistą Włókniarza Pabianice, aktywnie uprawiał narciarstwo.  Towarzysko dał się poznać jako dusza towarzystwa, opowiadający niezliczone dowcipy i anegdoty. 
Cześć Jego pamięci!

Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Patologów

Dodaj komentarz