list Prezesa ZG PTPat

Szanowni Państwo,

Chciałabym bardzo serdecznie podziękować za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście, wybierając na Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Patologów na kadencję 2022-2025. Przyznaję, że jest to największe wyróżnienie w środowisku, ale też wielka odpowiedzialność i mam nadzieję, że przy współudziale Państwa i Zarządu uda mi się sprostać temu zadaniu. Cieszę się bardzo, że będę miała okazję współpracować z tak znakomitymi osobami, jak Pan prof. Andrzej Marszałek i Pan prof. Janusz Ryś, których zapał i kreatywność poznałam w ostatnich latach wspólnej pracy zwłaszcza nad tworzeniem standardów w patomorfologii i akredytacyjnych, z Panem Prof. Piotrem Ziółkowskim, który mimo różnych trudności, przede wszystkim kadrowych konsekwentnie nadzoruje licencjonowanie Jednostek Diagnostyki Patomorfologicznej. Mając wsparcie w postaci takiego sekretarza jak Pani dr Joanna Szpor będzie mi z pewnością łatwiej realizować szereg planów i zobowiązań jakie stoją przed naszym Towarzystwem. Mam także nadzieję, że Pan Prof. Andrzej Mróz, jako Prezes Elekt poza zapisami statutu również będzie aktywnie mnie wspierał w realizacji celów naukowych i organizacyjnych Towarzystwa, dzieląc się swoim doświadczeniem jako wieloletni organizator kursów specjalizacyjnych CMKP.

Wszyscy mamy ten sam cel, jakim jest rozwój Polskiego Towarzystwa Patologów i podnoszenie rangi patomorfologii w różnych dziedzinach medycyny.

Chciałabym jeszcze podziękować Panu Prof. Łukaszowi Szylbergowi, który 6 lat temu stworzył nowe oblicze strony internetowej PTPat oraz zainicjował i cały czas nadzoruje funkcjonowanie działu „Przypadki Szkoleniowe” (NB. już ponad 180 opublikowanych przypadków!); administrował stroną przez ostatnie lata i zgodził się nadal kontynuować swoją pracę dla naszego Towarzystwa.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję i będę starała się systematycznie informować Państwa o wszystkich przedsięwzięciach i zadaniach realizowanych przez PTPat na stronie internetowej.

Serdecznie pozdrawiam,

Renata Langfort

Dodaj komentarz