z żałobnej karty

Poniżej wiadomość przekazana z Oddziału w Szczecinie:

Szczeciński Oddział Polskiego Towarzystwa zawiadamia o śmierci Członka Zarządu Oddziału dr n. med. Kingi Sycz

Koleżanka Kinga Sycz była absolwentką Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.

Od ukończenia studiów w 1980 roku do 1999 roku związana była z Katedrą i Zakładem Patomorfologii Klinicznej PAM, pełniła funkcję asystenta i adiunkta tej jednostki. Pod kierownictwem Prof. Władysława Parafiniuka uzyskała tytuł specjalisty patomorfologa i obroniła pracę doktorską pt.: „Wpływ diety bogatotłuszczowej na mięsień sercowy królika”. Była współautorką wydanego przez PZWL w 1999 roku podręcznika „Patomorfologia. Podręcznik dla studentów i lekarzy”. 

W latach 1999 – 2017 kierowała zespołem Zakładu Patomorfologii Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie, a następnie współpracowała jako patomorfolog ze Szpitalem Chorób Płuc w Szczecinie-Zdunowo. Zawsze była zaangażowana w pracę w ośrodkach pozaakademickich. Kilkanaście lat pracowała jako kierownik i lekarz specjalista w Zakładzie Anatomii Patologicznej Szpitala w Gryficach.

Koleżanka Sycz – lekarz z zasadami, postać nietuzinkowa, osoba o pięknym umyśle, niezwykłej wrażliwości i inteligencji, dowcipna, a przede wszystkim charakteryzująca się odwagą cywilną. Prawdziwa mistrzyni trafnych ripost, nie tylko tych ciętych. Wychowawczyni wielu pokoleń lekarzy. Zawiodła raz w dniu 13 lipca 2022 roku pozostawiając nas w stanie osłupienia nazywanym przez nią „szum w uszach, ciemno w oczach”.

Uroczystości pogrzebowe dr Kingi Sycz rozpoczną się w dniu 22 lipca o godzinie 11.00 Mszą Święta w Kościele pod wezwaniem Świętej Rodziny przy ulicy Królowej Korony Polskiej w Szczecinie. Po mszy uczestnicy zostaną przewiezieni na Cmentarz Centralny, gdzie ciało zmarłej zostanie złożone w grobie rodzinnym.

Zarząd Szczecińskiego Oddziału PTP

Dodaj komentarz